Asset Publisher Asset Publisher

Dla Lasu, Dla Ludzi. W Oleszycach zmodernizowano kolejne leśniczówki.

Dla Lasu, Dla Ludzi. W Oleszycach zmodernizowano kolejne leśniczówki

Zakończyły się właśnie prace budowlane przy realizacji dwóch obiektów Nadleśnictwa Oleszyce. Chcąc zapewnić wysokie standardy oraz odpowiedni dostęp dla niepełnosprawnych przebudowano i rozbudowano leśniczówki w Nowym Dzikowie oraz Starym Siole.

Głównym celem przeprowadzonej modernizacji leśniczówek Stare Sioło i Dzików było dostosowanie obiektów do standardów obowiązujących w Lasach Państwowych, w tym przystosowanie budynków do możliwości skorzystania przez klientów poruszających się na wózku inwalidzkim.  Dlatego też w  obu budynkach m.in. wybudowano podjazd dla niepełnosprawnych, odpowiednio dostosowano poczekalnie oraz pomieszczenia socjalne. W celu zapewnienia odpowiednich standardów dla klientów i leśników kancelarie w leśniczówkach zostały gruntownie zmodernizowane.

Przy modernizacji uwzględniono szereg materiałów wykończeniowych z drewna.

Warto również dodać, że budynku leśniczówki Stare Sioło znajduje się Punkt Alarmowo-Dyspozycyjny. To właśnie w tym miejscu monitorowane są lasy nadleśnictw Oleszyce, Lubaczów, Narol Sieniawa oraz Jarosław pod kątem bezpieczeństwa pożarowego.

Roboty budowlane rozpoczęto na początku lipca i zakończono w listopadzie.